Aktualności

Centrum wsparcia dla osób opiekujących się osobami chorymi, niepełnosprawnymi i starszymi

Wychodząc naprzeciw zaobserwowanym potrzebom społecznym związanym z procesem starzenia, chorobą przewlekłą i niepełnosprawnością Powiatowe Centrum Zdrowia Sp. z o.o. w Lwówku Śląskim wraz z Fundacją Nasz Szpital ma zamiar podjąć inicjatywę utworzenia centrum wsparcia dla osób opiekujących się osobami chorymi, niepełnosprawnymi i starszymi w domach.

Opiekowanie się takimi osobami jest trudne, wymaga od osób opiekujących się zarówno wiedzy jak i umiejętności w radzeniu sobie z powstałą sytuacją. Często czujemy się wtedy osamotnieni, bezradni, z poczuciem obawy czy podołamy nowym, trudnym obowiązkom.

Zakres wsparcia dotyczyłby rozpoznania problemów opiekuńczych osoby chorej lub starszej w tym: 1. Zabiegów higienicznych i pielęgnacyjnych; 2. Utrzymania aktywności ruchowej, rehabilitacji; 3. Wsparcia psychologicznego, emocjonalnego i duchowego; 4. Porad dietetycznych, 5. Fachowego wsparcia medycznego, ze szczególnym uwzględnieniem leczenia bólu przewlekłego.

Aby inicjatywa mogła zaistnieć, chcemy rozpoznać grupę osób zainteresowanych tym tematem, w związku z tym zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub bezpośredniego z niżej wymienionymi osobami: 1. P. Olga Sasin tel. 502 612 628; 2. P. Edyta Malczewska tel. 607 84 42 42.

Adres : ul. Morcinka 7 (III piętro przychodni), Lwówek Śląski

Z uwagi na podjęcie działań organizacyjnych zmierzających do uruchomienia centrum wsparcia od nowego 2013 roku, osoby chętne prosimy o kontakt do dnia 20 listopada 2012 r. Zgłoszenia po tym terminie będą również przyjmowane.

UCZESTNICTWO W PROGRAMIE JEST BEZPŁATNE!

Rejestr zmian

Data wprowadzenia dokumentu do BIP: 13 listopada 2012 10:56
Dokument wprowadzony do BIP przez: Krzysztof Zając
Ilość wyświetleń: 1038
13 listopada 2012 10:56 (Krzysztof Zając) - Dodanie dokumentu.