Aktualności

Złote Gody

Pół wieku nieprzerwanego, harmonijnego pożycia małżeńskiego to przypadek nie tak często spotykany.
Zgodność pożycia małżeńskiego, trud pracy i wyrzeczeń na rzecz założonej przed pół wieku rodziny to wielkie życiowe osiągnięcia, za które Prezydent RP przyznaje małżonkom specjalne medale.
Medalami za długoletnie pożycie małżeńskie Burmistrz G i M Lwówek Śląski Pan Ludwik Kaziów 25 listopada 2011r. uroczyście udekorował Państwa Barbarę i Józefa Koryckich. W tym dniu bowiem Dostojni Jubilaci obchodzili swoje Złote Gody.
Uroczystość odbyła się w lwóweckim ratuszu.
Państwo Koryccy po zawarciu małżeństwa, które miało miejsce w roku 1961 w tut. USC, zamieszkali w Rakowicach Wielkich, gdzie mieszkają do dziś.
Pan Korycki pochodzi z Białorusi natomiast Pani Korycka od urodzenia związana była z Kudową Zdrój. Poznali się na wczasach zakładowych w Pogorzelicy.
Przez długi okres czasu Pan Korycki zawodowo związany był z miejscowym rolnictwem /Powiatowy Związek Kółek Rolniczych, Placówka Banku Rolnego czy wreszcie Kombinat PGR/
Pracował również na rakowickiej żwirowni. Potem zmienił zainteresowania i został pracownikiem PZU w dalszej kolejności aż do emerytury pracował w ZUS – Kamienna Góra. Wojewódzki Zakład Eksploatacji Kruszywa /bardziej znany jako żwirownia/ był natomiast miejscem pracy Pani Koryckiej.
Państwo Koryccy mają troje dzieci , wnuki a niedawno zostali pradziadkami z czego są bardzo dumni.
Nadmienić należy, że Pan Józef to wytrawny szachista. Bierze czynny udział w wielu krajowych i międzynarodowych turniejach szachowych.
Dostojnym Jubilatom życzymy wszystkiego najlepszego, długich lat życia i opieki osób najbliższych.

Zdjęcia

Rejestr zmian

Data wprowadzenia dokumentu do BIP: 14 grudnia 2011 13:43
Dokument wprowadzony do BIP przez: Krzysztof Zając
Ilość wyświetleń: 1026
14 grudnia 2011 13:45 (Krzysztof Zając) - Dodanie zdjęcia [zlote_gody_5_12_11.jpg] do dokumentu.
14 grudnia 2011 13:45 (Krzysztof Zając) - Dodanie zdjęcia [zlote_gody_4_12_11.jpg] do dokumentu.
14 grudnia 2011 13:44 (Krzysztof Zając) - Dodanie zdjęcia [zlote_gody_3_12_11.jpg] do dokumentu.